10 SCOLI

DESCHISE

PROFESORI

CERTIFICATI

Cursuri

DE CE NOI

AU STUDIAT
LIMBI STRAINE
+70.000
CURSANTI
AU SUSTINUT EXAMENELE
OXFORD, TRINITY SI CAMBRIDGE
+40.000
CURSANTI
CORPORATE TRAINING
PENTRU
+500
COMPANII
Activitati
Scoli de vara
In 1995, dupa doi ani de la deschiderea primei scoli LEXIS in Romania, am lansat conceptul de club de vara, care a fost an de an locul de intalnire, distractie si invatare pentru mii de copii. Fiecare an a adus noutati in desfasurarea activitatilor.
Tabere
Va invitam sa faceti cunostinta cu traditiile si istoria, sa invatam si sa ne distram impreuna in cele doua tabere de limba engleza din Romania.
Seminarii
Parinti, bunici. copii, profesori. Care este responsabilitatea fiecaruia si cum putem sa-i ajutam pe copii sa-si inteleaga rolul si sa constientizeze importanţa propriilor actiuni? Vom invata impreuna de la experti si din experienta personala.
Concursuri
Cum ii ajuta competitia pe copii? Dar pe parinti? Suntem constienti de provocarile la care ii supunem? Participarea la un concurs poate sa fie bucurie sau stres. Exista avantaje. Dar dezavantaje?
Excursii
Natura, tururi, excursii educationale, drumetii, experiente, observarea naturii, educatie ecologica – un mod de a petrece timpul liber, dar nu numai.
  • Lexis Casin - Bucuresti
    Bd. Marasti nr.31, Sector 1, Bucuresti
    (Intrarea prin str. Alexandru Constantinescu)
    Telefon: 021 – 223.07.88/ 021 – 225.11.14
    Mobil: 0786 701 013
    E-mail: lexis.casin@lexis-romania.eu
  • Lexis Mosilor - Bucuresti
    Str. Traian nr. 246, etaj 2, ap.4 (Intrarea prin str. Calusei)
    Telefon: 021 – 225 1978/ 021 – 2251979
    Mobil: 0786 732 810
    Email: secretariat@lexis-romania.eu
  • Lexis Mihai Bravu - Bucuresti
    Sos. Mihai Bravu nr. 247
    Telefon: 021 – 317.95.37
    021 – 317.94.09
    Mobil: 0786 096 674
    E-mail: lexis.mbravu@lexis-romania.eu
  • Lexis Unirii - Bucuresti
    Str. Bucur nr. 4-6, B2 (Intrare din strada Verzisori)
    Telefon: 021 – 330.44.25
    Mobil: 0786 731 621
    E-mail: lexis.unirii@lexis-romania.eu
  • Lexis Oltenitei - Bucuresti
    Str. Secerisului nr. 31, Sectorul 4, Bucuresti
    Telefon: 021 - 332 61 26
    Mobil: 0786 135 569
    E-mail: lexis.oltenitei@lexis-romania.eu
  • Lexis Rahova - Bucuresti
    Str. Mihail Sebastian nr. 1-3
    Telefon: 021 – 456.02.52
    Mobil: 0762 297 089
    E-mail: lexis.rahova@lexis-romania.eu
  • Lexis Brasov
    Str. Sirul Plaiesilor nr.2, etaj 1
    Telefon: 0268 – 47.03.79
    Mobil: 0786 390 211
    E-mail: lexis.brasov@lexis-romania.eu
  • Lexis Pitesti
    Str. Egalitatii nr.33, etaj 5
    Telefon: 0248 – 21.73.06
    Mobil: 0786 523 830
    E-mail: lexis.pitesti@lexis-romania.eu
  • Lexis Ploiesti
    Str. Democratiei nr. 24A
    Telefon: 0244 – 54.23.03
    Mobil: 0760 266 997
    E-mail: lexis.ploiesti@lexis-romania.eu
  • Lexis Sibiu
    Bd. N. Balcescu nr. 37
    Telefon: 0269 – 23.14.92
    Mobil: 0760 279 395
    E-mail: lexis.sibiu@lexis-romania.eu